GRC Management
Country and Sector Reports

MÜSİAD Bursa’da “Kriz dönemlerinde risk yönetimi” semineri

Eğitim, Grc

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, yeni normal sürecinde de online toplantılarına devam ediyor. Maltepe Üniversitesi (MÜ) İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan ve İstanbul Üniversitesi (İÜ)Siyasal Bilgiler Fakültesi Risk ve Denetim Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Davut Pehlivanlı katıldıkları webinarda MÜSİAD Bursa Şubesi üyelerine “Kriz Dönemlerinde Risk Yönetimi” hakkında açıklamalarda bulundular.

Online toplantıda İÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi Risk ve Denetim Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Davut Pehlivanlı, kriz dönemlerinde risk yönetimine dikkat çekti. Prof. Dr. Pehlivanlı, kriz ve pandemi dönemlerinde e-ticaretin yükselen bir kavram olduğunu, uyum sağlayamayan veya rekabet edemeyen firmaların bu dönemde rakiplerinin gerisinde kaldığına işaret etti. Dönüşümünde 1 günlük mesele olmadığına dikkatleri çekti.

“Değişim sadece dijital platforma yatırım yapmak değil. Sizin müşteri alışkanlıklarını e-platforma taşımanız gerekiyor. Proaktif olmadıkça rakipleri yakalamak mümkün olmuyor” diyen Pehlivanlı, risk yönetiminin ve riskleri öngörerek önceden inisiyatif almanın şirketlerin rekabet ortamında ayakta kalması açısından kritik faktör olduğunu kaydetti.

MÜSİAD Bursa'da "Kriz Dönemlerinde Risk Yönetimi" semineri